Menu główne   -   Formularze   -   Księga gości   -   Kontakt   -   Linki   -   O autorach
EUROPRAWYBORY 2009
Prawybory Parlamentarne 2007
Prawybory 2005 - Parlamentarne i Prezydenckie
Aktualności - sobota (17.09.2005)
Galeria - Niedziela 18.09.2005
Wyniki prawyborów
Cele i założenia
Oferta dla Komitetów Wyborczych
Scena na Rynku
Lokalizacja stanowisk Komitetów Wyborczych
Spotkania z młodzieżą
Lokale, gdzie można stworzyć saloniki polityczne
Ordynacja Prawyborów
Obwody głosowania
Centralna Komisja Wyborcza
Program Dni Wrześni - Prawyborów
Patroni medialni
Wizytówki kandydatów na Prezydenta
Pocztówki promocyjne
Mapa Wrześni
Mapa parku im. Dzieci Wrzesińskich
Oferta Poczty Polskiej
Linki
Europrawybory 2004
Prawybory Prezydenckie 1995
Prawybory Parlamentarne 1993

Logo Wrześni 

Logo Wrześni 
GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy na PRAWYBORY i DNI WRZEŚNI

Szanowni Państwo!

18 września odbędą się we Wrześni kolejne prawybory. Ich organizacja stanowi stały element życia publicznego w naszym mieście. W tej edycji będzie to wspólnie – jednego dnia – przeprowadzony sondaż wrzesińskich preferencji w wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Będziemy mieli możliwość bezpośredniego spotkania się z kandydatami, wymiany poglądów, zrobienia pamiątkowego zdjęcia.
Politycy chętnie przyjeżdżają do Wrześni, wpisują pobyt w naszym mieście w kalendarz swej kampanii i zabiegają o głosy wyborców. To jedna strona medalu – jest i druga. Prawybory są znakomitą okazją do promocji naszego miasta w całej Polsce, a także dzięki przekazom telewizyjnym i relacjom radiowym niemal na całym świecie. Wiele stacji telewizyjnych chętnie pokaże zdjęcia z Wrześni opatrzone komentarzem, które dotrą nawet do odległych zakątków globu. Prawybory stają się zatem znakomitą okazją do zaprezentowania naszego miasta i jego mieszkańców. Państwa udział w głosowaniu poprzedzającym prawdziwe wybory będzie miał bardzo ważne znaczenie. Skorzystanie z przysługującego każdemu wyborcy prawa wyboru własnego kandydata będzie świadectwem obywatelskiego zaangażowania, a zarazem dowodem na to, że prawybory organizowane we Wrześni są potrzebne i dobrze służą mieszkańcom. Gorąco apeluję, abyśmy w niedzielę 18 września udali się do lokali wyborczych.
Frekwencja w prawyborach będzie przedmiotem wnikliwej analizy polityków, socjologów, dziennikarzy. Im będzie wyższa, tym bardziej reprezentatywne będą wyniki prawyborczych sondaży.
Państwa udział w Prawyborach to dowód na integrację Wrześnian w ważnej sprawie, to współodpowiedzialność za wizerunek i promocję naszego miasta.

Tomasz Kałużny
burmistrz Wrześni

września

prawybory

europrawybory

parlament

europarlament

prezydent

wrzesnia

sejm

senat

wybory