Menu główne   -   Formularze   -   Księga gości   -   Kontakt   -   Linki   -   O autorach
EUROPRAWYBORY 2009
Opoczno
Września
Prawybory Parlamentarne 2007
Prawybory 2005 - Parlamentarne i Prezydenckie
Europrawybory 2004
Prawybory Prezydenckie 1995
Prawybory Parlamentarne 1993

Logo Wrześni 

Logo Wrześni 
GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy na Europrawybory!

9 marca 2009 r. prezydent Lech Kaczyński podpisał postanowienie dotyczące tegorocznych, wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zgodnie z tym zarządzeniem wybory odbędą się
7 czerwca. Polacy będą wybierać 50 europosłów.

Eurowybory stają się okazją do zorganizowania we Wrześni kolejnych, szóstych już Prawyborów.

Wrzesińskie Prawybory są sondażem, dostarczającym wiarygodne, ze względu na swoją formę, dane na temat preferencji wyborców.

Zwykłe sondaże przeprowadzane są zazwyczaj telefonicznie, na 1000 osób. Taki sposób sprawdzenia wyników wyborów nie odzwierciedla rzeczywistej predylekcji wyborców, między innymi dlatego, że nie wszyscy odpowiadający ankieterowi przez telefon pójdą naprawdę 7 czerwca do lokali wyborczych.

Prawybory organizowane we Wrześni są przeprowadzane na zasadach zbliżonych do prawdziwych wyborów. Głosujący muszą wybrać się do właściwego lokalu wyborczego, okazać się dowodem osobistym oraz oddać głos na daną listę. Taki sposób sondażu pozwoli, na tydzień przed właściwymi wyborami, wiarygodnie ocenić stopień zainteresowania, frekwencję oraz preferencje wyborcze, czego przykładem były wyniki poprzednich Prawyborów organizowanych w naszym mieście.

Prawybory to także bezpośrednia możliwość spotkań wyborców z politykami.

Tegoroczne Prawybory różnić będą się od poprzednich tym, iż będą przeprowadzane w dwóch miastach. Aby jeszcze bardziej uwierzytelnić wyniki Prawyborów postanowiliśmy znaleźć miasta o strukturze mieszkańców podobnej do Wrześni, a których wyniki dodane do wrzesińskich dają jak najbardziej zbliżone do średniej krajowej oraz łączą w sobie preferencje wschodniej i zachodniej część Polski. Miastem spełniającym te wszystkie warunki okazało się Opoczno. W załączniku dołączamy zestawienie wyników wyborów we Wrześni i w Opocznie w porównaniu do wyników krajowych z lat 2004, 2005 i 2007, które potwierdza naszą tezę.

Uprawnieni do głosowania w Europrawyborach 31 maja 2009 r. są mieszkańcy gmin Września i Opoczno, łącznie 63.078 osób (Września – 34.942, Opoczno – 28.136).

Zainteresowanych udziałem w tegorocznych Europrawyborach prosimy o kontakt mailowy: biuro@prawybory.com.pl.

Porównianie wyników wyborów
0.495 MB

września

prawybory

europrawybory

parlament

europarlament

prezydent

wrzesnia

sejm

senat

wybory