Menu główne   -   Formularze   -   Księga gości   -   Kontakt   -   Linki   -   O autorach
EUROPRAWYBORY 2009
Prawybory Parlamentarne 2007
Prawybory 2005 - Parlamentarne i Prezydenckie
Europrawybory 2004
Aktualności
Sobota 22.05.04r.
Niedziela 23.05.04r.
Galeria niedzieli 23.05.04r.
Wyniki głosowania
Program
Debaty z udziałem polityków
Prezentacje ugrupowań
Ordynacja
Skład komisji wyborczej
Lokale wyborcze
Karta do głosowania
Komitety wyborcze
Wizytówki kandydatów
Patronat nad Europrawyborami
Informacje Poczty Polskiej
Baza noclegowa
Linki
Mapa parku
Mapa Wrześni
Prawybory Prezydenckie 1995
Prawybory Parlamentarne 1993

Logo Wrześni 

Logo Wrześni 
GALERIA ZDJĘĆ

PRAWYBORCZA NIEDZIELA 23.05.2004R.

Platforma Obywatelska i jej wielkopolski kandydat Filip Kaczmarek wygrali niedzielne Prawybory do Parlamentu Europejskiego zorganizowane przez Urząd Miasta i Gminy we Wrześni.

Frekwencja wyniosła 12 proc. Wrześnianie zmobilizowali się późnym popołudniem, kiedy zaczęli częściej odwiedzać lokale wyborcze. Wtedy też dominowali zwolennicy Platformy Obywatelskiej (otrzymała ostatecznie 16,70 proc głosów), którzy pokonali prowadzącą do godz. 15.00 Samoobronę i jej kandydata Jana Tadeusza Masiela. Zajął on w rezultacie drugie miejsce różnicą 1,16 proc. głosów. Jestem zadowolony z tej lokaty przyznał kandydat Samoobrony - mile będę wspominał wrzesińskie Prawybory. Jeżeli zostanę eurodeputowanym, nie zapomnę o Wrześni. Trzecie miejsce w rankingu europejskich parlamentarzystów zajął Marek Siwiec z komitetu SLD-UP (13,09 proc.), który spędził we Wrześni tydzień zapraszając do swojego namiotu znanych polityków z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim oraz marszałkami Sejmu i Senatu na czele oraz częstując wyborców bigosem, żurkiem, chlebem ze smalcem i ogórkami.

W głosowaniu na komitety Platforma Obywatelska uzyskała 21,07 proc. głosów. Oceniając to zwycięstwo Jan Rokita stwierdził, że dało mu ono wiarę i przywróciło nadzieję na uczciwość. Podziękował w ten sposób wrześnianom. Była to miła zabawa - dodał na zakończenie pobytu w naszym mieście. Druga w kolejności Samoobrona uzyskała 18,41 proc., a trzeci komitet SLD-UP 11,29 proc. I tylko te trzy komitety pokonały próg 10 proc. Następna - Socjaldemokracja Polska zdobyła 9.00 proc. głosów a PiS - 8,44.

Wydanie specjalne "Wieści z Ratusza"

23 maja w dniu Prawyborów do Parlamentu Europejskiego organizowanych we Wrześni ukazało się specjalne wydanie "Wieści z Ratusza" - biuletynu informacyjnego Urzędu Miasta i Gminy, w którym znalazło się przypomnienie o sposobach głosowania w lokalach wyborczych, informacja o relacjach radiowych i telewizyjnych z Prawyborów, wzory kart do głosowania oraz bogato ilustrowana fotograficznie relacja z wydarzeń we Wrześni w tygodniu poprzedzającym Prawybory jak również z sobotnich wizyt polityków i debaty, którą w amfiteatrze prowadził Sławomir Jeneralski. Zapraszamy do lektury.

Stoisko Stowarzyszenia "Pro Europa"

W niedzielę we wrzesińskim amfiteatrze w sąsiedztwie stanowisk poszczególnych komitetów wyborczych zlokalizowane było również stoisko stowarzyszenia "Pro Europa", które zapraszało do jego odwiedzenia. W ramach realizowanego programu: "Ku demokracji europejskiej", którym objęto 10 miast, było  można również i we Wrześni wyrazić swoją opinię dotyczącą np. pięciu pozytywnych i negatywnych cech eurodeputowanego. Członkowie stowarzyszenia prowadzili od godz. 10.00 do 18.00 sondaż, w którym mogli wziąć udział zarówno mieszkańcy Wrześni, goście odwiedzający to stoisko jak również członkowie sztabów wyborczych. Ich wypowiedzi opublikowane były następnie na stronie internetowej stowarzyszenia. Celem tej eurozabawy było wyłonienie postaci idealnego kandydata. Na stoisku będą rozdawane ulotki informujące o możliwości korzystania z funduszy strukturalnych i innych środkach unijnych. Przygotowano też wiele niespodzianek dla najmłodszych.

Rafał Janowicz
Prezes Zarządu
PENTOR - Poznań
Instytut Badania Opinii i Rynku
    
(Wszystkie "Foto" zamieszczone są w galerii)
 

Specjalne wydanie Wieści z Ratusza
0.424 MB
Do góry

września

prawybory

europrawybory

parlament

europarlament

prezydent

wrzesnia

sejm

senat

wybory